JAK JE TO S CERTIFIKÁTY COVID-19 A CESTOU DO ZAHRANIČÍ

 1. Pokud cestujete do zahraničí, vždy si nejprve ověřte na stránce https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html, jaká potvrzení z pohledu onemocnění COVID-19 daná země vyžaduje.
 2. V případě pochybností nebo dotazů se, prosím, obracejte telefonicky na linku Ministerstvo zahraničí ČR: +420 222 264 222. (Po – Pá: 8:00 - 16:00). Telefonická infolinka poskytuje informace v českém i anglickém jazyce.
 3. Podmínky má každá země individuální a je vždy vhodné si informace ověřit ještě na jejich zastupitelském úřadu (ambasádě) v ČR nebo nejbližší zemi, kde má země zastoupení, pokud není v ČR.
 4. Pokud již víte, že budete potřebovat pro vycestování antigenní nebo PCR test, ujistěte se, zda potřebujete digitální certifikát s QR kódem. Tento certifikát žádná odběrová místa nevydávají ani neúčtují a generuje se automaticky výhradně přes databázi UZIS.
  Main cert
  Zobrazí se Vám přes portál https://ocko.uzis.cz/. Cizinci vygenerují certifikát po zadání mobilního telefonu, emailu a data narození:
  uzis
 5. Certifikát se do systému nahraje v drtivé většině případů v řádu minut až 2 hodin od obdržení výsledku testu. V případě prodlení nekontaktujte nás, ale linku 1221. Naše laboratoř rychlost vytvoření nijak nedokáže ovlivnit.
 6. V rámci naší laboratoře vydáváme k antigenním a PCR testům TRAVEL dvojjazyčný CZ/EN certifikát pro vycestování, který řada zemí rovněž akceptuje. Nicméně je nutné si opravdu ověřit, který je pro Vás při vycestování dostatečný a podle toho zvolit správnou variantu testu.
 7. Jako jedni z mála máme zkušenosti s vystavováním certifikátu při cestě do Japonska, takže při cestě do této země nebudete muset složitě řešit jeho vystavení. Máme ho již zakomponovaný v našem systému.
 8. V případě jakýchkoliv dotazů k našim testům kontaktujte naše covid centrum na tel. 739 500 500 od 6:00 do 24:00 hodin nebo na emailu covid@ghcgenetics.cz